« Wróć

Przenośniki ślimakowe korytowe i rurowe

Przenośniki ślimakowe korytowe

Standardowy przenośnik ślimakowy korytowy wzbogacony o walcowaną wstęgę T-414 służy do przenoszenia cementu, zbóż, popiołów lub innych sypkich produktów. Nasze urządzenia mogą się charakteryzować wydajnością mieszczącą się w przedziale od 6 do 30 t/h i zasięgiem transportu sięgającym maksymalnie 16 metrów (zapraszamy do zapoznania się z parametrami zamieszczonymi w tabeli).

 

Parametry

  Φ150 Φ200 Φ250
Wydajność max. w t/h 10 15 30
Długość max. w mb 16 16 16

Konstruowane przez nas przenośniki ślimakowe mogą zostać dopasowane do określonych zapotrzebowań konkretnego klienta. Na życzenie dokonujemy bowiem ocynkowania, modyfikujemy wsyp i zsyp, montujemy niestandardowy napęd i nie tylko.

 • W naszej ofercie mieści się również szereg niestandardowych przenośników ślimakowych korytowych.
 • Urządzenia wykonywane na indywidualne zamówienie posiadają spiralę stworzoną z giętych kręgów blachy kwasoodpornej, trudnościeralnej (tzw. HARDOX) bądź nierdzewnej. Można w ten sposób uzyskać wybraną wydajność oraz wymiary urządzenia.
 • Średnica spirali może liczyć od Ø100 mm do Ø800 mm, natomiast ścianka nie może być grubsza niż 8 mm.
 • Nasze przenośniki ślimakowe charakteryzują się wysoką bezawaryjnością, jako że instalujemy w nich łożyska baryłkowe.
 • Wydajność tworzonego przez nas sprzętu może być różnorodna i mieści się w przedziale od 150 kg/h do ponad 100 000 kg/h.

Nasze przenośniki ślimakowe znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie, przemyśle czy branży spożywczej i są wykorzystane do transportu najróżniejszych materiałów o zróżnicowanej granulacji - od skrobi do zrębków drewna . Nasze urządzenia są obecne na rynku polskim i w innych krajach Unii Europejskiej, ale także docierają do rynków pozaeuropejskich takich jak Rosja, Dubaj, Brazylia i Chile.


Przenośniki ślimakowe rurowe

Przenośniki ślimakowe rurowe standardowe ze wstęgą walcowaną T-414/1 przeznaczone są do transportu ukośnego (do 450) i poziomego zbóż, cementu, popiołów i innych materiałów sypkich. Produkujemy przenośniki o wydajności od 6 do 45 t/h i odległości transportowania do 16 m (parametry w tabeli).

Parametry

  Φ150 Φ200 Φ250
Wydajność max. w t/h 15 30 40
Długość max. w mb 16 16 16
 • Istnieje możliwość dostosowania przenośnika do indywidualnych potrzeb klienta np. wykonanie w wersji ocynkowanej, wyposażenie w niestandardowy napęd, dopasowanie zasypu i wysypu itp.
 • Oferujemy szeroką gamę przenośników ślimakowych rurowych niestandardowych.
 • W przypadku przenośników ślimakowych rurowych niestandardowych, spirala przenośnika ślimakowego jest wykonywana z giętych kręgów blachy: trudnościeralnej typu HARDOX, nierdzewnej lub kwasoodpornej. Pozwala to na uzyskanie bardzo szerokiej gamy wymiarów i wydajności.
 • Rozmiary spirali wykonujemy od Ø100 mm do Ø800 mm, przy maksymalnej grubości ścianki do 8 mm.
 • Korpusy rurowe są produkowane z rur ciągnionych cienkościennych lub walcowane z blachy.
 • Dzięki precyzyjnie dobieranym parametrom konstrukcyjnym naszych urządzeń uzyskujemy wydajności od 150 kg /h do 50 000 kg/h.
 • Nasze przenośniki ślimakowe rurowe mogą być wyposażone w tzw. czerpnię pozwalającą na załadunek zbóż z pryzmy.
 • Zastosowanie dwurzędowych łożysk baryłkowych gwarantuje wydłużony okres bezawaryjnej pracy naszych przenośników.
 • Przenośniki ślimakowe rurowe o małych wymiarach znajdują zastosowanie paczkowniach - jako dozowniki.
 • Posiadamy w ofercie przenośniki ślimakowe wielowałowe typu Duplex (dwa wały transportowe) lub Triplex (trzy wały transportowe). Przenośnik ślimakowy wielowałowy posiada odrębny napęd na każdym z wałów i w zależności od przeznaczenia może mieć spiralę łopatkową umożliwiającą oprócz transportu również efekt mieszania materiału transportowanego.

Duża część naszej produkcji jest kierowana na eksport, jednak głównym odbiorcą naszych przenośników ślimakowych rurowych jest krajowy przemysł rolniczy i spożywczy.

Przenośniki ślimakowe wielowałowe typu Duplex (dwa wały transportowe) lub Triplex (trzy wały transportowe) są zamawiane w POM Kalisz dotychczas tylko przez odbiorców zagranicznych.