« Wróć

Przenośniki łańcuchowe dla rolnictwa

Przenośniki łańcuchowe typu REDLER produkowane przez POM Kalisz znajdują szerokie zastosowanie do transportu materiałów sypkich w magazynach zbożowych, mieszalniach pasz, wytwórniach peletu oraz młynach. Urządzenia te służą do zasypywania silosów lub do wybierania materiałów sypkich z silosów. Pozwalają na wyładowywanie materiału w wybranych punktach, ponieważ posiadają wysypy zakończone z zasuwami ręcznymi lub mechanicznymi. Mają również zastosowanie w koszach przyjęciowych.

Przenośniki łańcuchowe mogą być wykonane z blachy ocynkowanej, malowanej lub ze stali kwasoodpornej.

Standardowe przenośniki łańcuchowe produkcji POM Kalisz składają się ze stacji napędowej, zwrotnej oraz licznych modułowych sekcji pośrednich. Dno przenośnika wyłożone jest tworzywem trudnościeralnym PE RCH1000 czarnym w wersji standardowej lub zielonym do celów spożywczych. Łańcuch transportowy wyposażony jest w zabieraki (możliwa jest też wersja ze specjalnymi kubełkami) , prowadzony po dnie przenośnika, a kierunku powrotnym po ułożyskowanych rolkach.

Taka budowa pozwala na bezproblemową ich instalację eksploatację i konserwację. Zastosowanie sprawdzonych materiałów i rozwiązań, jest dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów, co wyróżnia ofertę naszej firmy.