« Wróć

Przenośniki łańcuchowe

przenośnik łańcuchowy

Przenośnik łańcuchowy (zwany też redlerem) służy do transportu mąki, ziaren, granulatu, peletu, cementu i innego materiału sypkiego. Tego rodzaju urządzenia pozwalają na wyładowanie towaru w wybranych punktach, ponieważ posiadają specjalne rynienki wylotowe, wzbogacone o zawory suwakowe, stworzone specjalnie w tym celu. Stosuje się je w różnorodnych procesach przemysłowych, a ponadto, korzysta się z nich także w magazynach przeznaczonych do przechowywania zboża i nie tylko.

Nasze przenośniki łańcuchowe posiadają galwanizowaną obudowę i składają się z głowicy, licznych modułowych sekcji pośrednich oraz odcinka końcowego. U wlotu i wylotu urządzenia mieszczą się rolki transmisyjne. Taka struktura pozwala na bezproblemową instalację oraz konserwację przenośnika. Dany produkt sypki przesuwa się wzdłuż dolnej części obudowy z pomocą prostokątnych zgarniaków, które przytwierdzone są do łańcucha prowadzącego od spodu. Urządzenia tego rodzaju używane są do transportu poziomego lub skośnego z jednym lub kilkoma punktami rozładunku, a także wyładowywania materiału zgromadzonego w zbiornikach lub silosach. Co więcej, przy pomocy przenośników łańcuchowych można też przewozić towary sypkie na odcinkach ze zmiennym kątem nachylenia.

Zalety naszych produktów:

  • trwała konstrukcja,
  • prosta instalacja,
  • wysoka niezawodność,
  • nowoczesność,
  • bezproblemowa konserwacja.

Możemy dla Państwa wykonać standardowy model przenośnika łańcuchowego lub też taki, który będzie spełniał indywidualne zapotrzebowania. W celu ustalenia szczegółów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.